“Nakarmić Swoje Demony: Życie i działalność Lamy Tsultrim Allione”

Ten godzinny dokument, opowiada o Lamie Tsultrim Allione, jej spotkaniu z buddyzmem tybetańskim, z XVI Karmapą, o tym jak została mniszką buddyjską oraz o byciu kobietą-matką. Zobaczymy, czego doświadczała i w jaki sposób została rozpoznana, jako emanacja Maczig Labdron, która żyła w XI wieku i znana jest z tego, że była mistrzynią Tantry i praktyki Chod.

Lama Tsultrim opowiada w tym filmie, jak realizowała swoje wizje i sny tworząc ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy Tara Mandala w Pagosa Springs w Kolorado. Dowiemy się o stworzonej przez Lamę metodzie 5 stopniowego procesu pozwalającego na pełne współczucia zaopiekowanie się swoimi „demonami” zamiast walki z nimi i ich tłumienia nazywanej Karmienie Swoich Demonów. Jak mówi w filmie Lama Tsultrim Allione: „Pojęcie “demona” każdemu jest znane. To powszechne zjawisko, a tym samym niezwykle osobiste doświadczenie. Podejście pełnie troski i miłości do tego, co nam zagraża i przeszkadza na pozór może wydawać się sprzeczne. Kiedy jednak nauczymy się to robić, odnajdziemy wewnętrzny spokój i integrację. To dotyczy zarówno demonów wewnętrznych jak i zewnętrznych”.
W filmie zobaczymy również J.Ś. XVII Karmapę, który pełni niezwykłą rolę w życiu Lamy, wspierając realizację Jej życiowej misji, jaką jest przywrócenie linii Machig Labdron.
Film został nakręcony i wyreżyserowany przez Jappa Verhoevena. Zdjęcia do filmu były nakręcane w Lahul, Man

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.