Pokaz Filmu “Kiedy Wzleci Żelazny Ptak”

 Pokaz filmu:

„Kiedy Wzleci Żelazny Ptak – Buddyzm Tybetański przybywa na Zachód” 

WhentheIronBirdFlies

19 listopada, godz. 19.00 (wstęp wolny, rezerwacja)

Ośrodek Karma Dechen Choling:
Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12  Sprawdz dojazd

REZERWACJE: TU

KIEDY WZLECI ŻELAZNY PTAK – Buddyzm Tybetański Przybywa na Zachód”(Chariott Production& Pundarika Fundation 2012).

Film zabiera nas w ciekawą podróż eksplorującą interakcje pomiędzy buddyzmem tybetańskim, a zachodnią kulturą. Przedstawia doświadczenia i wglądy zarówno tradycyjnych nauczycieli jak i zachodnich praktykujących, ukazuje zagadnienia buddyjskich prawd w świetle nowoczesnej nauki, psychologii i sztuki. Co ważne, porusza też kwestie dotyczące kobiet w buddyzmie. Tworzy żywy i ciekawy portret świata buddyzmu tybetańskiego na Zachodzie i zadaje istotne pytanie: czy w tych coraz bardziej chaotycznych czasach te dawne nauki mogą pomóc nam odnaleźć prawdziwe szczęście i stworzyć zdrowszy, bardziej współczujący świat XXI wieku?

Reżyseria: Victress Hitchcock
Produkcja: Victress Hitchcock and Amber Bemak
Muzyka: Wiliam Kip Kuepper IV, Steve Tibbetss, Loopsy Dazy, David Hykes, Travis Callison, Ravenna Michalsen i inni
Czas: 96 min
Język: angielski, Polski Lektor

Występują między innymi:
HH Dalai Lama
Jetsun Khandro Rinpocze
Lama Tsultrim Allione
Anam Thubten
Chokyi Nyima Rinpocze
Dzongsar Khyentse Rinpocze
Elizabeth Matis-Namgyal
Fleet Maull
Geshe Kelsang Wangmo
Richard Gere
Tsokyi Rinpocze
Alan Wallach
Phakchok Rinpocze

ZAPRASZAMY WAS SERDECZNIE! 

REZERWACJA: TU

Podczas pokazu będzie można kupić książkę:
“Nakarmić swoje demony” Lama Tsultrim Allione oraz DVD o tym samym tytule (nagranie z kursu Lamy, który odbył się w Warszawie zeszłego roku)
Książka przedstawia stworzona przez Tsultrim Allione pięciostopniową metodę karmienia demonów wywodzącą się ze starożytnej buddyjskiej praktyki, jednak nie jest praktyką religijną, nie wymaga znajomości buddyzmu. Stosowana jest przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych. Hanna Samson pisze o książce tak: Demony są w nas. To nasze lęki, zazdrość, uzależnienia. Prowadzimy z nimi ciągłą walkę, a one nie znikają. W miejsce odciętej głowy smoka wyrasta nowa. A gdyby tak karmić demony, zamiast z nimi walczyć? Autorka przekonująco pokazuje, że współczucie i rozumienie to lepsza droga rozwiązywania konfliktów. Tych wewnętrznych i tych zewnętrznych. Gdyby przyjąć tę nową strategię w stosunkach społecznych, świat miałby szansę na pokój. Nie musimy na to biernie czekać. Możemy zacząć od siebie.

– LAMA TSULTRIM ALLIONE
Matka trójki i autorka bestsellerów podąża śladami jedenastowiecznej tybetańskiej jogini
Lama Tsultrim Allione, charyzmatyczna nauczycielka i autorka bestsellerów „Kobiety Mądrości” i „Nakarmić Swoje Demony”, została rozpoznana i intronizowana, jako emanacja jednej z najbardziej ukochanych świętych kobiet tybetańskich, XI wiecznej Dakini Maczig Labdrön. W swoim życiu połączyła obowiązki wobec rodziny i trójki dzieci ze swoją pasją przeniesienia starożytnych uzdrawiających praktyk na Zachód. Jest jedną z pierwszych amerykańskich kobiet wyświęconych na buddyjską mniszkę w 1970 roku przez XVI Karmapę. Po paru latach zwraca ślubowania, aby założyć rodzinę i zintegrować duchowe wartości w zwykłym życiu. Radykalna zmiana postawiła przed Lamą Tsultrim pytanie: Jak dopasować macierzyństwo do praktyki duchowej? Kiedy spojrzała na historie życia wielkich tybetańskich mistrzów, prawie wszyscy z nich to mężczyźni, w tym kilka kobiet, które zostawiło swoje dzieci, inne były mniszkami w celibacie. “Nie miałem żadnych wzorców dla kobiet w mojej sytuacji, żadnych historii do naśladowania,” mówi. Odnalazła je w biografiach wielkich joginek. Jej nowo wybudowana świątynia, Tara Mandala w Kolorado, poświęcona jest “świętej kobiecości.” Wizję swojego ośrodka miała mieszkając jeszcze w Himalajach, poczuła wtedy silną potrzebę stworzenia miejsca na Zachodzie, gdzie święta kobiecość mogłaby się odradzać. “Ta tradycja jest wciąż tak masowo patriarchalna, potrzebujemy istotnej zmiany,” – stwierdza.

Organizatorzy: Tara Mandala Polska Sangha

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.