Karmienie Swoich Demonów, listopad 2014

OSTATNIA WIZYTA LISTOPAD 2014

NA STRONE1

WIZYTA LAMY TSULTRIM ALLIONE W POLSCE
3 i 4 listopad 2014 – Odbyły się dwa wydarzenia

SZCZEGÓŁY MINIONYCH WYDARZEŃ:

3.11.2014 godz. 19.00 – polska premiera kinowa filmu. Chętnych było tak dużo, że zostały zorganizowane dwa pokazy filmu jeden po drugim. „Nakarmić Swoje Demony™: Życie i działalność Lamy Tsultrim Allione” oraz książki „Nakarmić Swoje Demony – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu”

Ten godzinny dokument, opowiada o Lamie Tsultrim Allione, jej spotkaniu z buddyzmem tybetańskim, z XVI Karmapą, o tym jak została mniszką buddyjską oraz o byciu kobietą-matką. Zobaczymy, czego doświadczała i w jaki sposób została rozpoznana, jako emanacja Machig Labdron, która żyła w XI wieku i znana jest z tego, że była mistrzynią Tantry i praktyki Chod.
Lama Tsultrim opowiada w tym filmie, jak realizowała swoje wizje i sny tworząc ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy Tara Mandala w Pagosa Springs w Kolorado. Dowiemy się o stworzonej przez Lamę metodzie 5 stopniowego procesu pozwalającego na pełne współczucia zaopiekowanie się swoimi „demonami” zamiast walki z nimi i ich tłumienia nazywanej Karmienie Swoich Demonów. Jak mówi w filmie Lama Tsultrim Allione: „Pojęcie “demona” każdemu jest znane. To powszechne zjawisko, a tym samym niezwykle osobiste doświadczenie. Podejście pełnie troski i miłości do tego, co nam zagraża i przeszkadza na pozór może wydawać się sprzeczne. Kiedy jednak nauczymy się to robić, odnajdziemy wewnętrzny spokój i integrację. To dotyczy zarówno demonów wewnętrznych jak i zewnętrznych”.
W filmie zobaczymy również J.Ś. XVII Karmapę, który pełni niezwykłą rolę w życiu Lamy, wspierając realizację Jej życiowej misji, jaką jest przywrócenie linii Machig Labdron.
Film został nakręcony i wyreżyserowany przez Jappa Verhoevena. Zdjęcia do filmu były nakręcane w Lahul, Manali, Tso Pema (Indie 2012) oraz w Tara Mandala (USA 2013).

Po seansie odbyło się krótkie spotkanie z Lamą Tsultrim Allione, która odpowiadała na pytania uczestników.

Miejsce: Kino KC, ul. Nowy Świat 6/12

Lama Tsultirm

4.11.2014 r., godz. 10-17 (z przerwą)

– „NAKARMIĆ SWOJE DEMONY™ – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu” – Jednodniowy retrit z Lamą Tsultrim Allione

Sięgająca swoich źródeł w starożytnej praktyce Chöd, metoda Karmienie Swoich Demonów została stworzona przez Lamę Tsultrim Allione. Dzięki naukom i praktykowaniu tej metody możemy dokonać wewnętrznej transformacji. Obdarzając współczuciem i zrozumieniem swoje własne „demony” zamiast toczenia przeciwko nim niezliczonych wojen możemy w niezwykle skuteczny sposób poradzić sobie z wieloma osobistymi problemami takimi jak: uzależnienia, choroby psychiczne i fizyczne, lęki, zazdrość, złość, depresja, konflikty w związkach oraz z wszelkimi trudnymi emocjami etc. W pięciu prostych krokach po nadaniu formy naszym „demonom”, sposobem pełnym akceptacji i troski przemieniamy je we wspierające nas siły, uzyskując w ten sposób dostęp do naszych wewnętrznych skarbów.
Rewolucyjność tej metody wynika z połączenia mądrości buddyzmu tybetańskiego, a szczególnie z nauk jogini Machig Labdron, ze współczesną psychologią i psychoterapią, przede wszystkim psychologii C.G. Junga.
Nie jest to praktyka religijna, nie wymaga znajomości buddyzmu, to metoda psychologiczna, stosowana przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych. Co najważniejsze, dzięki niej każdy może stać się swoim własnym najskuteczniejszym terapeutą!

Zamiast walczyć ze swoimi „demonami”, karmimy je i dzięki temu jesteśmy w stanie wyprowadzić nasz cień na światło świadomości i odzyskać skarby, jakie nam odebrał” – Lama Tsultrim Allione

Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą.
– C.G. Jung

Miejsce: Warszawa, ul. Nowy Świat 72, Pałac Staszica, Sala Lustrzana

ORGANIZATORZY: Tara Mandala Polska Sangha, Fundacja Sam Dżub Ling i Tibet House „Acala”

Partnerzy: Wydawnictwo Berckana, Instytut Psychologii Stosowanej,Buddyzm.Media.pl , Stowarzyszenie Kobiet Dakini, Estera Saraswati, Restauracje Kręgliccy, Moje Kwiatostany.

Krótka biografia Lamy Tsultrim Allione

feeding_your_demons_1

Jest cenioną na całym świecie nauczycielką buddyzmu tybetańskiego, znaną ze swoich przejrzystych wyjaśnień i metod ułatwiających zrozumienie nauk buddyjskich przez ludzi Zachodu. Zaistniała w świadomości wielu osób na świecie za sprawą napisanej przez siebie książki kultowej “Kobiety Mądrości”. Została oficjalnie rozpoznana, jako emanacja XI wiecznej jogini Maczig Labdron i dzierżawca tej Linii Nauk. Stworzyła ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy Tara Mandala w Kolorado/USA. Misją Lamy Tsultrim jest odtworzenie żeńskiej linii buddyzmu tybetańskiego, a szczególnie tradycji kobiet-joginek oraz działania w kierunku odrodzenia świętej kobiecości. 

Lama Tsultrim była jedną z pierwszych amerykańskich kobiet, które zostały mniszkami buddyjskim wyświęconymi przez XVI Karmapę. Spędziła kilka lat w Himalajach żyjąc, jako wędrowna mniszka i pobierając nauki od wielu znakomitych tybetańskich mistrzów, ucząc się języka tybetańskiego, praktykując i medytując w odosobnieniu. Następnie podjęła decyzję oddania ślubowań, wyszła za mąż i urodziła czwórkę dzieci, (z których jedno zmarło).
Tytuł magistra studiów buddyjskich i studiów kobiecych uzyskała na Uniwersytecie Antioch. Uczyła się też i praktykowała pod kierunkiem wielu uznanych nauczycieli, m.in. J.Ś. XVI Karmapy, Trungpy Rinpoche, Kalu Ripoche, Dilgo Kyentse Rinpoche, Nhamkhai Norbu Rinpoche, Khamtrul Rinpoche, Lama Yeshe i inn.
Ostatnio wydana została Jej kolejna książka “Nakarmić Swoje Demony: Starożytna Wiedza rozwiązywania wewnętrznego konfliktu”, która łączy mądrość buddyzmu tybetańskiego z zachodnią psychologią i psychoterapią. To światowy bestseller, w którym Lamy Tsultrim prezentuje swoją unikalną metodę.
Od wielu lat, Lama Tsultrim podążą ścieżką nauk Maczig Labdron, XI wiecznej tybetańskiej jogini, nauczycielki praktyki Chöd. Podczas pielgrzymki do Tybetu w 2007 roku, została rozpoznana jako emanacja Maczig Labdron w Zangri Khangmar, przez lamę rezydenta klasztoru Maczig Labdron w Tybecie. Lamie Tsultrim zostały przekazane cenne relikwie Machig Labdron, jej kapelusz, samoistnie powstałą, złotą kryształową phurbę i gliniane tsatsa z popiołu kremacyjnego Machig.
Lama została uznana przez międzynarodową społeczność nauczycieli buddyjskich, którzy w 2009 roku, w Bangkoku, wręczyli jej międzynarodową nagrodę „Wybitna Kobieta w Buddyzmie”.

Rok później, bo w 2010 roku, po nagłej śmierci swojego męża przestała nauczać i udała się w długą pielgrzymkę po Azji. Była też w Tybecie, gdzie otrzymała inicjację Dzinpa Rangdrol od jedynej, żyjącej wnuczki słynnego tertona Do Kyetse. Następnie, w Indiach, spotkała się z XVII Karmapą otrzymując od niego wiele nauk. W roku 2011 ponownie wróciła do nauczania i podróżowania z naukami po całym świecie.
W 2013 roku Lama Tsultrim wraz z Tulku Sang-Ngang Rinpocze na podstawie Dzingpa Rangdrol stworzyła kilkuletni, buddyjski program będący kompletną ścieżką do całkowitej realizacji w Linii Ojca.
Na początku 2014 roku powstał mający ten sam cel, Program Magyu – Linia Matki w oparciu o nauki Maczik Labdron, jako żeńskiej linia Buddyzmu.

W wielu krajach świata (także w Polsce) powstały sanghi Lamy Tsultrim Allione, aby pod jej przewodnictwem uczyć się, praktykować i podążać ścieżką do ostatecznej realizacji.

W Polsce w sprawie spotkań i działania Tara Mandala sangha, zarejestrowanej w Misji Buddyjskiej Trzy Schronienia w Polsce, można kontaktować się pod numerem telefonu: 600 310 343, lub mailowo:poland.taramandala@gmail.com

Tara Mandala Polska Sangha

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.