Książki

Sprzedaż prowadzona jest przez wolontariuszy sanghi Tara Mandala Polska i służy realizowaniu przedsięwzięć prowadzonych przez nas w ramach działalności statutowej.

Zamówienia przez formularz kontaktowy TU. Zapraszamy!

“NAKARMIĆ SWOJE DEMONY – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu” Lama Tsultrim Allione. Darowizna 35 zł. Zobacz przedmowę: TU

KSIĄŻKA NIEDOSTĘPNA

(proponujemy w zamian DVD o tym samym tytule, nauki Lamy Tsultrim Allione wraz z sesją prowadzoną Karmienia swoich Demonów).

demony ksiazka

DVD z kursu “Nakarmić Swoje Demony” z Lamą Tsultrim Allione 

DVD stanowi nagranie z retritu “Nakarmić Swoje Demony – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu”. Stworzona przez Lamę Tsultrim Allione pięciostopniowa metoda karmienia swoich demonów wywodzi się ze starożytnej buddyjskiej praktyki czie, ale nie jest praktyką religijną, nie wymaga znajomości buddyzmu. Stosowana przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych. Dzięki niej każdy może stać się swoim własnym najskuteczniejszym terapeutą. W komplecie 2 płyty DVD – 4 godziny kursu wraz z praktycznymi ćwiczeniami. Darowizna 45 zł.

fyd-dvd.jpg

“KOBIETY MĄDROŚCI” Lama Tsultrim Allione

KOBIETY MADROSCI

Książka przedstawia niezwykłe postaci kobiet realizujących się w życiu duchowym i osiągającym oświecenie.
Tsultrim Allione, jedna z pierwszych kobiet z Zachodu, która zdecydowała się wieść na Wschodzie żywot mniszki buddyjskiej, opisuje w niej również własne podróże, sny i wizje.
To fascynująca wyprawa w głąb kultury tybetańskiej. Wydawnictwo A, 2011 Darowizna 40 zł.

“MOC DAKINI” Michaela Hass

Dwanaście fascynujących historii kobiet opowiadających o odwadze i determinacji.”Wielu z nas marzy o zmianie codziennych obowiązków w coś znaczącego i pożytecznego, jednak tylko nieliczni to marzenie realizują” W książce m.in opowieść o Lamie Tsultrim Allione, Khandro Rinpocze, Pemie Chodron i innych.

moc dakini

Fragment ” Wyniosły tybetański tron został starannie wyrzeźbiony przez tradycyjnych artystów, ale siedzący na nim mistrz ubrany w kapiące od brokatu szaty w żadnym wypadku nie jest tradycyjny. Wysoka i niebieskooka kobieta, w czerwonym kapeluszu dakini na jasnych włosach wpadających w siwiznę, z wprawą gra na dzwonku i dwustronnym bębenku. Lama Tsultrim Allione zaraz udzieli inicjacji Chod, czyli przecinania przez ego praktyki pochodzącej od Maczig Labdron”. Darowizna 50 zł

 “GORĄCY ODDECH DAKINI” Judith Simmer-Brown. Darowizna 55 zł.

goracy-oddech-dakini-okladka
“Spotkanie dakini przez osobę praktykującą tantrę jest wolnym od wszelkich koncepcji żywym i poruszającym przeżyciem. Niniejsza, unikatowa praca, oparta na tego rodzaju osobistych doświadczeniach, zainspiruje każdego, niezależnie od płci, kto szczerze poszukuje duchowości i interesuje się tantryczną tradycją buddyzmu tybetańskiego.

W buddyzmie tybetańskim głównym symbolem żeńskiej zasady jest dakini, “podniebna tancerka”, pełna mocy kobieca forma, która ujawnia się w duchowych wizjach, snach i podczas medytacyjnych doświadczeń. Zachodni naukowcy i interpretatorzy będący pod wpływem czy to psychologii jungowskiej, czy współczesnych nurtów myśli feministycznej, krytykowali buddyzm tybetański uznając dakinię za psychologiczny “cień”, boską wybawicielkę bądź uprzedmiotowiony produkt patriarchalnych rojeń. Judith Simmer-Brown podchodzi do tego zagadnienia z pozycji nie tylko zachodniego badacza, ale również doświadczonej adeptki buddyjskiej tantry, dowodząc, że dotychczasowe interpretacje dakini są błędne”.

Unikalna płaskorzeźba Buddów w połączeniu/ Yab-Yum – 300 zł

yabyum2

Płaskorzeźba wykonania artysty Maciej Chwistka przedstawiająca Buddę męskiego i żeńskiego w połączeniu. Na poziomie wewnętrznym połączenie mądrości (pradżnia) i zręcznych środków (upaja), odzwierciedlenie stanu oświecenia.

MALA (koraliki modlitewne) z unikatowego czerwonego drzewa sandałowego (Nepal).

(chwilowo brak)

MALA
Czerwone drzewo sandałowe, Pterocarpus santalinusRakthachandana” w sanskrycie używana jest do ochrony, zwiększenia siły, energii życiowej, szczególnie energii seksualnej, kreatywności, namiętności i współczucia. Redukuje poziom stresu i napięcia, ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Stosowana także aby wspomóc zdolności psychiczne i medytację. Czerwony Sandał znany jest także ze swoich uzdrawiających właściwości, wytwarza się z niego także lekarstwo o szerokim spektrum działania.
Przesłanie drzewa czerwonego sandałowca: służba miłości
Energia: żeńska, element: ogień, planeta: Mars, Venus. Darowizna 60 zł (tylko kilka sztuk)

Buddyjska Flaga z Guru Rinpoche – 40 zł

flaga.jpg

ZAPRASZAMY! 

Advertisements