2.Tara Mandala

tarammmmm

TARA MANDALA

Przestronna wizja * Otwarte serce

 Mandala Tary jest symbolicznym odzwierciedleniem przebudzenia współczującego serca poprzez manifestację Tary, żeńskiego Buddy współczucia.

MISJA

Tara Mandala jest buddyjską organizacją kierowaną przez Lamę Tsultrim Allione, z siedzibą w Ośrodku Medytacyjno-Odosobnieniowym Tara Mandala, w Pagosa Sprints, Colorado, USA. Misją Tara Mandala jest niesienie pożytku wszytkim istotom poprzez nauki prowadzące do rozwoju mądrości i współczucia, z głównym celem podążania linią 11-wiecznej żeńkiej nauczycielki – Maczig Labron. Jej nauki wprowadzają rewolucyjny paradygmat „karmienia zamiast walki” , który ma zastosowanie zarówno w osobistym życiu, jak i w obszarach społecznych.

WIZJA

Stworzenie globalnej sieci ośrodków medytacyjnych i wspólnot (sangh) praktykujących linię Maczig Labron dla pożytku wszystkich istot, stosujących zarówno tradycyjne tybetańskie nauki i praktyki, jak i nowoczestne adaptacje tych metod. Ośrodek główny – Tara Mandala w Colorado jest międzynarodową wspólnotą buddyjską, mieszczącą się na obszarze ok 1,7 km w Pagosa Springs. Odbywają się tam odosobnienia grupowe, różnego rodzaju kursy i odosobnienia indywidualne. Ośrodek Tara Mandala jest prowadzony ze szczególną troską o naturalne środowisko i świadomością konieczności jego ochrony dla przyszłych pokoleń. Oferujemy pełną ścieżkę do realizacji zakorzenioną w linii Maczig Labron, która łaczy zarówno głęboką praktykę indywidualną jak i działanie w świecie.

WARTOŚCI

  • Rozpoznajemy świętość całego życia/ istnienia
  • Rozpoznajemy nierównowagę w świecie, przyczyniającą się do obecnego ekologicznego i politycznego kryzysu
  • Wierzymy, że odrodzenie świętej kobiecości poprzez rozwój duchowy i społeczny, który jest kluczem do uzdrowiena zaburzonej równowagi, a tym samych otworzenia drogi do nowej jakości partnerstwa męskości i kobiecości w bardziej harmonijnym i współczującym świecie.
  • Przecinamy się przez nasze oczekiwania i lęki, nie poprzez walkę, ale przez karmienie naszych demonów, transformujemy przeszkody w sprzymierzeńców.
  • Traktujemy wszystko, co się pojawia jako potencjalną ścieżkę do przebudzenia
  • Wiemy, że współczucie jest rozpoznaniem współzależności i zgodnie z tą wiedzą działamy
  • Znajdujemy sposoby, aby przekazywać nauki ludziom w najróżniejszych okolicznościach i społecznościach
  • Wspieramy sprawiedliwość i praworządność w świecie

Tara Mandala
Ośrodek mieści się w górach Skalistych San Juan w Colorado/USA, otoczony jest przez cztery szczyty na wzór mandali wśród przepięknej natury, lasów, kwiatów i stawów. Znajduje się na 700 akrach (1,7 km2) na południe od Pagosa Springs, w Kolorado. Od 1994 roku Tara Mandala oferuje programy buddyjskich nauk i praktyk. Oferowane programy proponują zarówno tradycyjne praktyki buddyjskie, a także ich odzwierciedlenie w nowoczesnym kontekście zachodniej psychologii

W centrum ośrodka stoi trzypiętrowa Świątynia Tary zwana też Świątynią Świętej Kobiecości. Świątynia jest arcydziełem sztuki, pięknem i funkcjonalnością jednocześnie powstała dzięki pracy artystów i rzeźbiarzy z Tybetu i Nepalu. Ośrodek posiada liczne domki odosobnieniowe, przestronny budynek wspólnoty, sklepik i komfortowy budynek dla uczestników programów. Latem kemping jest wspaniałym rozwiązaniem. Ziemia oferuje głęboką ciszę, przestrzenne widoki i niezrównaną grę światła, które rodzi naturalne doświadczenie jedności pustki i świadomości.

Medytacja ma ogromny wpływ na jednostki i tym samy na resztę świata. W świecie chaosu i stresu, Tara Mandala oferuje schronienie i regenerację.

EkajatiTara Mandala – Widok z najwyższego wzgórza “Ekadżati” 

Całe lato – Living Dharma Program – WOLONTARIAT 
Program dla tych, którzy pracując jako wolontariusze w Tara Mandala pragną jednocześnie uczestniczyć w praktykach i naukach. Wyjazd na 3 miesiące daje możliwość wzięcia udziału w miesięcznym kursie 3 Jany. Możesz jechać oczywiście na krócej, a nawet dłużej. Kupujesz tylko bilet do Kolorado (Durango) i to wszystko (możemy Ci w tym pomóc)!
Decydujesz się napisz do nas lub wypełnij zgłoszenie: TU
Masz pytania skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

volunteers

Tara Mandala

Nasz ośrodek w Kolorado zimą!  Jest wtedy mniej kursów, ale można przyjechać na wolontariat i uczestniczyć w naukach Lamy dla personalu Tara Mandala, albo odbyć na samotne odosobnienie w chatce (tzw. kabinie odosobnieniowej) w górach Tara Mandala. Zapraszamy!

zima w TM

Advertisements

E MA HO!

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s