Trening Mahamudry i Powa z J.E. Sey Rinpocze

Sey

Lama Tsultrim była uczennicą Apho Rinpocze, ojca Seya Rinpocze. To on pierwszy uczył jej medytacji, zawsze wspomina go ze wzruszeniem i ciepłem w sercu. Podczas jej pielgrzymki do Indii spotkała się i pobierała nauki od J.E. Seya Rinpocze, którego bardzo ceni i poleca.

Jesteśmy partnerem medialnym tego wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy!

***

11-19 wrzesień 2017

Intensywne odosobnienie z naukami i praktyką

Miejsce: SOPOT, Ośrodek Metropolis, ul. Zamkowa Góra 25

My – przyjaciele w Dharmie z Buddyjską Społecznością Togdena Shakya Shri jesteśmy bardzo szczęśliwi  i mamy wielki zaszczyt mogąc ogłosić, że już we wrześniu 2017 r.  planowany jest przyjazd do Polski, Dzierżawcy Drogocennej Linii Przekazu Nauk Drubwanga Togdena Shakya Shri  – Jego Eminencji Sey Rinpoche będącego prawnukiem Togdena Shakya Shri.

I część:

ODOSOBNIENIE Z NAUKAMI I PRAKTYKĄ MAHAMUDRY I DZOGCZEN W ZJEDNOCZONY SPOSÓB Z TERMY TOGDENA SHAKYA SHRI ORAZ INICJACJA TOGDENA SHAKYA SHRI – GURU DEVA CHENPO Z LINII PRZEKAZU  NAUK TERMY TOGDENA SHAKYA SHRI.

INICJACJĘ I WPROWADZENIE DO MAHAMUDRY UDZIELI DZIERŻAWCA TEJ LINII NAUK JAK I MISTRZ  NAUK BUDDYZMU TYBETAŃSKIEGO TRADYCJI DRUKPA KAGYU J.E. SEY RINPOCHE.

Wprowadzenie do praktyki – Mahamudry – jako kontemplacji nad naturą umysłu i jej praktycznym zastosowaniem w życiu.

Mahamudra i jej 4 etapy nawiązujące do 4 etapów Dzogczen Semde

  1. (rtse gcig) (gnas pa) – Shine – stan spokoju – ‘’jedno-upunktowienie’’
  2. (spros bral) (mi g.yo ba) – Lhagthong- stan niewzruszenia – ‘’poza konceptualnymi konstrukcjami’’
  3. (ro gcig) ( mnyam nyid ) – Absolutna równość – ‘’ nie-dualność shine i lhagthong – ten sam smak”
  4. (sgom med) ( Lhun grub ) – Stan samo – doskonałości – ‘’ nie- medytacja ‘’

W trakcie tego odosobnienia będziemy uczyć się i rozwijać doświadczenie pierwszego etapu Mahamudry – SHINE (rtse gcig) – stanu niezakłuconego przez myśli i emocje, doświadczenia pustki umysłu ‘’ STANU SPOKOJU ‘’.

Spotkanie to będzie wielkim zaszczytem i niezwykłą okazją aby podczas sesji praktyki z J.E. SEY RINPOCHE wspólnie uczestniczyć w rozwijaniu doświadczeń i zdobywaniu wiedzy w praktyce  Mahamudry I poziomu.

Jeśli praktykujący wyrażą konkretne zainteresowanie tymi naukami                   i zaangażowanie w praktyce, to będzie możliwym, że dzięki niezmiernej swej życzliwości, Rinpoche ponownie przyjedzie do nas poprowadzić kolejne poziomy treningu Mahamudry w Polsce w przyszłym roku.

II część:

NAUKI O BARDO, UMIERANIU ORAZ TRENING PHOWA – PRZENIESIENIA ŚWIADOMOŚCI PO ŚMIERCI W PRAWDZIWĄ NATURĘ UMYSŁU– CZYSTEGO WYMIARU BUDDY AMITABHY  

INICJACJA WADŻRAJOGINI I INICJACJA GURU AMITAJUSA Z LINII PRZEKAZU NAUK  TERMY TOGDENA SHAKYA SHRI

Odosobnienie prowadzone będzie przez dzierżawcę tej linii nauk- Jego Eminencję Sey Rinpoche

Wydarzenie, poprzedzi otwarty wykład wprowadzający do nauk buddyjskich,

oraz linii nauk, której Sey Rinpoche jest dzierżycielem, a także prezentacja polskiego wydania Biografii Wielkiego Mahasiddhy Togdena Shakya Shri – Pradziadka H.E. Sey Rinpoche

Miejsce:

8 września – Muzeum Azji i Pacyfiku  – Warszawa ul. Solec 24

10 września – Biblioteka Sopocka „Sopoteka” – Sopot, ul. Tadeusza Kościuszki

  • godziny spotkań zostaną podane w sierpniu.

Togden Drubwang Dugu Shakya Shri (1853-1919) był wielkim oświeconym joginem i Tertonem (odkrywca term) XIX wiecznym. Był on wielkim Mistrzem z Linii Drukpa Kagyu Buddyzmu Tybetańskiego jak i Ruchu  (nie sekciarskiego) Rime. Nadzwyczajnie zrealizował zarówno Mahamudre i Dzogczen, które harmonijnie połączył.

Ngawang Gelek Namgyal, bardziej-znany jako Sey Rinpoche, urodził się w 1963 jako syn wielkiego oświeconego jogina Kyabje Apho Rinpoche. A zatem, Jego Eminencja jest Trzecim Dzierżawcą Linii Togdena Shakya Shri,  w zarówno duchowym jak  i rodzinnym znaczeniu. Sey Rinpoche został rozpoznany jako inkarnacja jednego             z uczniów serca Shakya Shri,  Ladakhi Tripona Pema Choegyala (1876-1958).

W 1967, został intronizowany jako jego inkarnacja przez Rdzenną – Fundamentalną ceremonię  wykonaną w Dalhousie, Indiach.

Każdego roku, Sey Rinpoche podróżuje po Azji i Europie wizytując różne centra Linii Drukpa założonych przez jego przyjaciół z Drukpa, kierowanych przez Jego Świętobliwość Gyalwanga Drukpa, jak i centra jego kuzyna Gyetrula Jigme Rinpoche. Ponieważ mówi On biegle po angielsku i jest obdarzony właściwościami rzeczywistego duchowego praktykującego, włącznie z prostotą, otwartością i pokornością, Jego Eminencja może przekazywać błogosławieństwo Dharmy dla nowo przybyłych  i praktykujących z bardzo różnej kulturowej przeszłości.

Ta Drogocenna Tradycja Nauk Buddyzmu tybetańskiego, która pochodzi z linii Togdena Shakya Shri,  Wielce Zrealizowanego Dzogczenpy jak i Tertona, jest blisko związana  z Wielkim Mistrzem Dzogczen jak i Tertonem Changchub Dorje, który był jednym z głównych uczniów Togdena Shakya Shri jak  i  Rdzennym Guru dla Chogyala Namkhai Norbu Rinpoche Wielce Zrealizowanego Dzogchenpy i Tertona, który z kolei również otrzymał te Drogocenne Nauki od Dzierżawcy Tej linii nauk Mahamudry i Dzogczen, Wielce Zrealizowanego Jogina Apho Rinpoche – wnuka Shakya Shri  i zarazem ojca   Sey Rinpoche.

Sey Rinpocze jest niezwykle spełnionym Joginem i obecnie jest głównym Dzierżawcą Linii przekazu tych Drogocennych Nauk,  które bezpośrednio przeszły na niego  od Jego ojca Apho Rinpoche.

Są to bardzo drogocenne Nauki, jednoczące Dzogczen i Mahamudrę w wyjątkowy sposób,  które rozkwitając rozświetlają mądrością czujące istoty.


PROGRAM ODOSOBNIENIA

Wydarzenie, poprzedzi otwarty wykład wprowadzający, a także prezentacja polskiego wydania Biografii Wielkiego Mahasiddhy Togdena Shakya Shri

I część:

4  dni [11-14.09.2017 / pn-czw /]

  • PRZEKAZ MOCY ” GURU DEVA CHENPO – GURU TOTALNEJ BŁOGOŚCI ”

Z TERMY TOGDENA SHAKYA SHRI

  • NAUKI I WSPÓLNA PRAKTYKA

POGLĄD, MEDYTACJA I  POSTĘPOWANIE. Nauka i praktyka pierwszej z czterech kontemplacji

Mahamudry – SHINE – stan spokoju dla  doświadczenia pustki umysłu niezakłóconego przez myśli.

Wspólna praktyka z Rinpoche –  kilka sesji w ciągu dnia.

II część :

4 dni [16-19.09.2017 / sob-wt /]

– NAUKI O BARDO, PROCESIE UMIERANIA,

– WPROWADZENIE I WYJAŚNIENIA DO PRAKTYKI PHOWA

– PRAKTYKA PHOWA

W przypadku pytań odnośnie charakteru i  programu odosobnienia udzieli  koordynator Adam Wąś

Uwaga: Charakter odosobnień zarówno I części jak i II części, będzie wymagał pełnego uczestnictwa,

lub jeśli ktoś by chciał jedynie otrzymać Inicjację ‘’Guru Deva Chenpo’’ to bez względu na pełne uczestnictwo jest taka możliwość, aczkolwiek dużo lepszym jest aby po Inicjacji uczestniczyć w treningu  z Rinpoche, uczyć się i rozwijać doświadczenia stanu wiedzy pierwszego etapu Mahamudry – Shine.

Każdego dnia przed lub po sesjach praktyki Rinpoche będzie udzielał porad               i odpowiadał na pytania uczestników.

 O Phowa:

Phowa odnosi się do praktyki wpływania na nasze odrodzenie poprzez stosowanie kontroli nad umysłem w chwili śmierci. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ostatnia myśl przed śmiercią umierającej osoby posiada olbrzymi wpływ na naturę jej przyszłego odrodzenia. Niektórzy ludzie prowadzili bardzo dobre życie, ponieważ nie mieli jednak głębszych duchowych osiągnięć, nie posiedli kontroli nad swoim umysłem i w czasie umierania przygniata ich strach, awersja lub inne, podobne przeszkadzające uczucia. W rezultacie odradzają się w niższych światach. Może się również zdarzyć, że ludzie, którzy nagromadzili dużo negatywnych czynów, w chwili śmierci będą mieli pozytywne myśli i z powodu „uśmiechu fortuny” osiągają korzystne, wyższe odrodzenie. Joga phowa bierze pod uwagę to zjawisko. Naturalnie, pozytywne i negatywne czyny stworzone w czasie życia, ciągle są przechowywane w umyśle tej osoby w postaci karmicznych nasion, z którymi spotka się ona w którymś z następnych żywotów.  Jednak najbliższe odrodzenie jest silnie zdeterminowane przez postać, jaką umysł posiada w chwili śmierci. Dlatego, jeśli możemy osiągnąć odrodzenie sprzyjające przyszłej praktyce, istnieje szansa, że w tym czasie umysł oczyści się ze swych karmicznych splamień. Jeśli mamy taką możliwość warto poznać metody „świadomego umierania”, które nauczają tantry wadżrajany. Nauczana w tantrach joga phowa jest zwana skuteczną metodą, ponieważ nawet praktykujący na początkowym poziomie, który zgromadził dużo negatywnej karmy, bez trudu może się odrodzić w czystej krainie, jeśli tylko zastosuje skruchę, oczyszczenie i metody jogi phowa.

Fragment pochodzi ze strony: buddyzmwadzrajana

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez względu na wyznanie.

sugerowana darowizna i możliwe warianty płatności

płatność podczas kursu

udział w I części (4 dni) – 450 zł

udział w II części (4 dni) – 450 zł

udział w obu częściach (8 dni) – 800 zł

ZAPEWNIJ SOBIE MIEJSCE DOKONUJĄC OPŁATY REZERWACYJNEJ

Przy dokonaniu zaliczki w wysokości 100 zł sugerowana darowizna wyniesie:

Przy płatności do 15 lipca 2017                                Przy płatności do 15 sierpnia 2017

udział w I części (4 dni) – 390zł                                 udział w I części (4 dni) – 420 zł

udział w II części (4 dni) – 390 zł                               udział w II części (4 dni) – 420 zł

udział w obu częściach (8 dni) – 700 zł                     udział w obu częściach (8 dni) – 750 zł           

dane do przelewu: 

Karolina Zaręba;  Alior Bank , KONTO: 87 1060 0076 0000 3260 0170 1576

tytułem : darowizna wydarzenie wrzesień 2017   

* Osoby w trudnej sytuacji finansowej, nie mogące wnieść opłaty w całości  lub wcale, a będące zainteresowane naukami prosimy o kontakt z reprezentującym Rinpoche i koordynatorem.

JEŚLI CHCIAŁBYŚ NAS WESPRZEĆ FINANSOWO W REALIZACJI TEGO PROJEKTU TO PROSIMY O PRZEKAZYWANIE DAROWIZNY NA WYŻEJ PODANE KONTO TYTUŁEM: SPONSORING – ODOSOBNIENIE Z SEY RINPOCHE WRZESIEŃ 2017.  

Dzięki Waszej darowiźnie możemy sfinansować przelot z Indii, salę, materiały promocyjne oraz materiały do praktyki, pokryć koszty pobytu Sey Rinpocze  i Jego asystenta. Poza tym zebrane środki wesprą projekty Sey Rinpoche.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: drubwangshakya@gmail.com

Kontakt: _____________________________________________________________       

 Reprezentujący Rinpoche i Koordynator :                        Współorganizatorzy :

Adam Wąś   tel. + 48 533-527-523                                                 Karolina Zaręba                           Iwona Ostoja – Ostaszewska tel.+ 48 693 334 048                   tel.  +48 506 179 769                  

e-mail: yeti.horn@onet.pl,

drubwangshakya@gmail.com

drubwangshakya@gmail.com     

http://www.shakyashri.pl    

https://www.facebook.com/SEYRINPOCHENgawangGelekNamgyal/

Advertisements